Landesliga Steiermark
Austria
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 380
- Foreigners: 87 Players 22.9%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 24.8
Complete Landesliga Steiermark schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 8/3/237:00 PM | ||||||
(6.) Hartberg II | 4:3 | Lafnitz II (9.) | ||||
Fri 8/4/237:00 PM | ||||||
(8.) Schladming | 1:0 | Fürstenfeld (11.) | ||||
(4.) SV Tillmitsch | 3:1 | Heiligenkreuz (13.) | ||||
Mon 8/7/237:00 PM | ||||||
(3.) Lebring | 3:1 | Gnas (12.) | ||||
Tue 8/8/237:00 PM | ||||||
(1.) ASK Köflach | 4:0 | Wildon (15.) | ||||
(14.) Frauental | 0:2 | Ilz (5.) | ||||
Tue 8/22/237:00 PM | ||||||
(2.) FC Gamlitz | 4:0 | Fehring (16.) | ||||
(7.) SC Kalsdorf | 2:1 | Bruck/Mur (10.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/11/237:00 PM | ||||||
(9.) Bruck/Mur | 2:1 | SV Tillmitsch (5.) | ||||
(3.) Schladming | 1:0 | SC Kalsdorf (7.) | ||||
(10.) Fürstenfeld | 3:0 | Fehring (16.) | ||||
(14.) Gnas | 1:2 | ASK Köflach (1.) | ||||
(2.) Ilz | 3:2 | Hartberg II (6.) | ||||
(11.) Wildon | 1:0 | Frauental (15.) | ||||
Sat 8/12/236:00 PM | ||||||
(4.) Heiligenkreuz | 6:2 | Lebring (13.) | ||||
Sun 8/13/2310:30 AM | ||||||
(8.) Lafnitz II | 3:2 | FC Gamlitz (12.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/18/237:00 PM | ||||||
(1.) ASK Köflach | 3:2 | Heiligenkreuz (11.) | ||||
(10.) FC Gamlitz | 2:2 | Ilz (2.) | ||||
(5.) Hartberg II | 3:0 | Wildon (13.) | ||||
(16.) Fehring | 0:0 | Lafnitz II (7.) | ||||
(6.) SC Kalsdorf | 3:2 | Fürstenfeld (12.) | ||||
(15.) Frauental | 2:2 | Gnas (14.) | ||||
(3.) SV Tillmitsch | 2:0 | Schladming (4.) | ||||
(9.) Lebring | 2:2 | Bruck/Mur (8.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/25/237:00 PM | ||||||
(3.) Bruck/Mur | 2:0 | ASK Köflach (1.) | ||||
(6.) Schladming | 0:3 | Lebring (4.) | ||||
(14.) Gnas | 2:1 | Hartberg II (9.) | ||||
(5.) Ilz | 0:1 | Fehring (13.) | ||||
(8.) Heiligenkreuz | 4:1 | Frauental (16.) | ||||
(7.) SC Kalsdorf | 0:1 | SV Tillmitsch (2.) | ||||
Sat 8/26/235:00 PM | ||||||
(10.) Fürstenfeld | 1:0 | Lafnitz II (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) Wildon | 1:1 | FC Gamlitz (11.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/1/237:00 PM | ||||||
(1.) ASK Köflach | 1:1 | Schladming (9.) | ||||
(13.) FC Gamlitz | 0:0 | Gnas (14.) | ||||
(3.) Hartberg II | 6:5 | Heiligenkreuz (12.) | ||||
(8.) Fehring | 2:1 | Wildon (15.) | ||||
(16.) Frauental | 1:1 | Bruck/Mur (5.) | ||||
(7.) Lafnitz II | 2:1 | Ilz (11.) | ||||
(6.) Lebring | 2:2 | SC Kalsdorf (10.) | ||||
Sat 9/2/237:00 PM | ||||||
(4.) SV Tillmitsch | 1:3 | Fürstenfeld (2.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/8/237:00 PM | ||||||
(10.) Bruck/Mur | 0:2 | Hartberg II (1.) | ||||
(3.) Schladming | 1:0 | Frauental (16.) | ||||
(5.) Fürstenfeld | 1:1 | Ilz (9.) | ||||
(15.) Gnas | 0:1 | Fehring (7.) | ||||
(14.) Heiligenkreuz | 2:2 | FC Gamlitz (13.) | ||||
(4.) SC Kalsdorf | 3:2 | ASK Köflach (6.) | ||||
(8.) SV Tillmitsch | 0:5 | Lebring (2.) | ||||
Sat 9/9/234:00 PM | ||||||
(11.) Wildon | 2:1 | Lafnitz II (12.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/15/237:00 PM | ||||||
(5.) ASK Köflach | 1:1 | SV Tillmitsch (6.) | ||||
(7.) FC Gamlitz | 1:0 | Bruck/Mur (14.) | ||||
(11.) Fehring | 0:2 | Heiligenkreuz (8.) | ||||
(13.) Ilz | 1:3 | Wildon (10.) | ||||
(16.) Frauental | 0:4 | SC Kalsdorf (2.) | ||||
(4.) Lebring | 0:3 | Fürstenfeld (3.) | ||||
Sat 9/16/234:00 PM | ||||||
(1.) Hartberg II | 4:3 | Schladming (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) Lafnitz II | 3:2 | Gnas (15.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/22/237:00 PM | ||||||
(14.) Bruck/Mur | 3:4 | Fehring (8.) | ||||
(12.) Schladming | 0:4 | FC Gamlitz (5.) | ||||
(3.) Fürstenfeld | 2:2 | Wildon (10.) | ||||
(13.) Gnas | 3:0 | Ilz (15.) | ||||
(6.) Heiligenkreuz | 2:1 | Lafnitz II (11.) | ||||
(1.) SC Kalsdorf | 2:1 | Hartberg II (2.) | ||||
(7.) SV Tillmitsch | 2:1 | Frauental (16.) | ||||
(4.) Lebring | 3:1 | ASK Köflach (9.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/29/237:00 PM | ||||||
(6.) ASK Köflach | 2:0 | Fürstenfeld (7.) | ||||
(3.) FC Gamlitz | 5:1 | SC Kalsdorf (4.) | ||||
(5.) Fehring | 2:0 | Schladming (13.) | ||||
(12.) Ilz | 2:1 | Heiligenkreuz (10.) | ||||
(16.) Frauental | 1:5 | Lebring (2.) | ||||
(11.) Lafnitz II | 2:2 | Bruck/Mur (14.) | ||||
(8.) Wildon | 2:0 | Gnas (15.) | ||||
Sat 9/30/234:00 PM | ||||||
(1.) Hartberg II | 2:0 | SV Tillmitsch (9.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/6/237:00 PM | ||||||
(4.) ASK Köflach | 3:0 | Frauental (16.) | ||||
(12.) Bruck/Mur | 3:2 | Ilz (14.) | ||||
(11.) Schladming | 3:1 | Lafnitz II (13.) | ||||
(5.) Fürstenfeld | 4:1 | Gnas (15.) | ||||
(3.) SC Kalsdorf | 3:3 | Fehring (6.) | ||||
(8.) SV Tillmitsch | 2:0 | FC Gamlitz (9.) | ||||
(1.) Lebring | 3:2 | Hartberg II (2.) | ||||
Sat 10/7/234:00 PM | ||||||
(10.) Heiligenkreuz | 0:1 | Wildon (7.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/13/236:30 PM | ||||||
(13.) Lafnitz II | 1:1 | SC Kalsdorf (6.) | ||||
6:45 PM | ||||||
(3.) Fehring | 2:0 | SV Tillmitsch (9.) | ||||
(14.) Gnas | 3:0 | Heiligenkreuz (11.) | ||||
(16.) Frauental | 4:1 | Fürstenfeld (8.) | ||||
(15.) Ilz | 3:4 | Schladming (10.) | ||||
(4.) Wildon | 3:1 | Bruck/Mur (12.) | ||||
(5.) FC Gamlitz | 3:2 | Lebring (2.) | ||||
Sat 10/14/233:00 PM | ||||||
(7.) Hartberg II | 0:3 | ASK Köflach (1.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/20/237:00 PM | ||||||
(7.) SV Tillmitsch | 5:1 | Lafnitz II (14.) | ||||
(12.) Bruck/Mur | 4:0 | Gnas (15.) | ||||
(8.) SC Kalsdorf | 1:4 | Ilz (13.) | ||||
(16.) Frauental | 1:2 | Hartberg II (3.) | ||||
(10.) Fürstenfeld | 0:1 | Heiligenkreuz (11.) | ||||
(6.) ASK Köflach | 0:3 | FC Gamlitz (2.) | ||||
(5.) Lebring | 0:2 | Fehring (1.) | ||||
(9.) Schladming | 0:0 | Wildon (4.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/27/237:00 PM | ||||||
(4.) FC Gamlitz | 1:2 | Frauental (16.) | ||||
(13.) Gnas | 4:3 | Schladming (11.) | ||||
(7.) Hartberg II | 0:2 | Fürstenfeld (8.) | ||||
Sat 10/28/232:00 PM | ||||||
(14.) Ilz | 0:5 | SV Tillmitsch (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) Wildon | 4:1 | SC Kalsdorf (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(15.) Lafnitz II | 0:0 | Lebring (5.) | ||||
Tue 10/31/237:00 PM | ||||||
(1.) Fehring | 1:1 | ASK Köflach (6.) | ||||
Tue 11/14/237:00 PM | ||||||
(9.) Heiligenkreuz | 5:3 | Bruck/Mur (12.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/3/237:00 PM | ||||||
(16.) Frauental | 1:4 | Fehring (1.) | ||||
(11.) Schladming | 2:3 | Heiligenkreuz (7.) | ||||
(5.) Fürstenfeld | 1:0 | Bruck/Mur (14.) | ||||
(10.) ASK Köflach | 0:1 | Lafnitz II (13.) | ||||
Sat 11/4/232:00 PM | ||||||
(2.) SV Tillmitsch | 1:0 | Wildon (4.) | ||||
(3.) Hartberg II | 5:4 | FC Gamlitz (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Lebring | 1:3 | Ilz (12.) | ||||
Mon 11/6/237:00 PM | ||||||
(9.) SC Kalsdorf | 2:1 | Gnas (15.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/10/237:00 PM | ||||||
(13.) Ilz | 0:0 | ASK Köflach (8.) | ||||
(15.) Gnas | 0:0 | SV Tillmitsch (3.) | ||||
(1.) Fehring | 3:0 | Hartberg II (6.) | ||||
(7.) FC Gamlitz | 2:2 | Fürstenfeld (5.) | ||||
(12.) Bruck/Mur | 5:1 | Schladming (14.) | ||||
Sat 11/11/233:00 PM | ||||||
(2.) Wildon | 3:1 | Lebring (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(11.) Lafnitz II | 6:0 | Frauental (16.) | ||||
Sun 11/12/2310:30 AM | ||||||
(4.) Heiligenkreuz | 4:0 | SC Kalsdorf (10.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/8/247:00 PM | ||||||
(15.) Gnas | 1:3 | Lebring (7.) | ||||
(1.) Fehring | 1:0 | FC Gamlitz (9.) | ||||
(14.) Bruck/Mur | 2:3 | SC Kalsdorf (5.) | ||||
(6.) Fürstenfeld | 1:3 | Schladming (13.) | ||||
Sat 3/9/242:00 PM | ||||||
(4.) Heiligenkreuz | 1:7 | SV Tillmitsch (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) Wildon | 1:1 | ASK Köflach (10.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(12.) Ilz | 3:0 | Frauental (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(11.) Lafnitz II | 3:2 | Hartberg II (8.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/15/247:00 PM | ||||||
(7.) ASK Köflach | 5:0 | Gnas (15.) | ||||
(9.) FC Gamlitz | 1:1 | Lafnitz II (12.) | ||||
(16.) Frauental | 0:4 | Wildon (3.) | ||||
(1.) Fehring | 1:2 | Fürstenfeld (4.) | ||||
(5.) Lebring | 2:0 | Heiligenkreuz (8.) | ||||
(10.) SC Kalsdorf | 0:2 | Schladming (11.) | ||||
(2.) SV Tillmitsch | 2:1 | Bruck/Mur (14.) | ||||
Sat 3/16/243:00 PM | ||||||
(6.) Hartberg II | 1:0 | Ilz (13.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/22/247:00 PM | ||||||
(13.) Bruck/Mur | 1:0 | Lebring (8.) | ||||
(14.) Ilz | 0:3 | FC Gamlitz (5.) | ||||
(12.) Schladming | 1:1 | SV Tillmitsch (2.) | ||||
(10.) Heiligenkreuz | 0:0 | ASK Köflach (9.) | ||||
(7.) Fürstenfeld | 2:3 | SC Kalsdorf (6.) | ||||
(11.) Lafnitz II | 3:1 | Fehring (1.) | ||||
(15.) Gnas | 0:1 | Frauental (16.) | ||||
Sat 3/23/243:00 PM | ||||||
(3.) Wildon | 1:3 | Hartberg II (4.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 3/28/247:00 PM | ||||||
(9.) FC Gamlitz | 2:3 | Wildon (2.) | ||||
(11.) Lebring | 1:4 | Schladming (8.) | ||||
Fri 3/29/247:00 PM | ||||||
(3.) Fehring | 0:1 | Ilz (13.) | ||||
(16.) Frauental | 0:2 | Heiligenkreuz (6.) | ||||
(5.) ASK Köflach | 3:0 | Bruck/Mur (14.) | ||||
(10.) Lafnitz II | 3:3 | Fürstenfeld (7.) | ||||
(1.) SV Tillmitsch | 1:0 | SC Kalsdorf (12.) | ||||
Sat 3/30/244:00 PM | ||||||
(4.) Hartberg II | 3:0 | Gnas (15.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/5/247:00 PM | ||||||
(15.) Gnas | 2:1 | FC Gamlitz (11.) | ||||
(9.) Schladming | 1:1 | ASK Köflach (5.) | ||||
(14.) Bruck/Mur | 2:4 | Frauental (16.) | ||||
(6.) Heiligenkreuz | 3:3 | Hartberg II (3.) | ||||
(13.) Ilz | 0:2 | Lafnitz II (7.) | ||||
(10.) Fürstenfeld | 0:2 | SV Tillmitsch (1.) | ||||
(8.) SC Kalsdorf | 3:1 | Lebring (12.) | ||||
Sat 4/6/243:00 PM | ||||||
(2.) Wildon | 3:0 | Fehring (4.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/247:00 PM | ||||||
(6.) ASK Köflach | 1:1 | SC Kalsdorf (8.) | ||||
(9.) FC Gamlitz | 4:1 | Heiligenkreuz (10.) | ||||
(16.) Frauental | 0:1 | Schladming (7.) | ||||
(4.) Fehring | 5:0 | Gnas (15.) | ||||
(5.) Lafnitz II | 5:3 | Wildon (3.) | ||||
Sat 4/13/243:00 PM | ||||||
(13.) Ilz | 2:0 | Fürstenfeld (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) Hartberg II | 6:0 | Bruck/Mur (14.) | ||||
Sun 4/14/2410:30 AM | ||||||
(11.) Lebring | 1:0 | SV Tillmitsch (1.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/19/247:00 PM | ||||||
(15.) Gnas | 3:4 | Lafnitz II (4.) | ||||
(14.) Bruck/Mur | 1:1 | FC Gamlitz (10.) | ||||
(11.) Schladming | 2:5 | Hartberg II (2.) | ||||
(3.) Wildon | 1:1 | Ilz (12.) | ||||
(13.) Fürstenfeld | 1:3 | Lebring (8.) | ||||
(1.) SV Tillmitsch | 1:0 | ASK Köflach (9.) | ||||
(6.) SC Kalsdorf | 4:0 | Frauental (16.) | ||||
Sat 4/20/244:00 PM | ||||||
(7.) Heiligenkreuz | 1:0 | Fehring (5.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/26/247:00 PM | ||||||
(12.) Ilz | 2:0 | Gnas (15.) | ||||
(7.) ASK Köflach | 4:1 | Lebring (10.) | ||||
(5.) Fehring | 1:1 | Bruck/Mur (14.) | ||||
(16.) Frauental | 1:4 | SV Tillmitsch (1.) | ||||
(4.) Wildon | 0:3 | Fürstenfeld (13.) | ||||
(8.) FC Gamlitz | 4:1 | Schladming (11.) | ||||
Sat 4/27/245:00 PM | ||||||
(2.) Hartberg II | 1:3 | SC Kalsdorf (6.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Lafnitz II | 5:0 | Heiligenkreuz (9.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 5/2/247:00 PM | ||||||
(14.) Bruck/Mur | 2:1 | Lafnitz II (5.) | ||||
(13.) Heiligenkreuz | 1:2 | Ilz (11.) | ||||
Fri 5/3/247:00 PM | ||||||
(10.) Schladming | 2:1 | Fehring (6.) | ||||
(12.) Fürstenfeld | 1:0 | ASK Köflach (8.) | ||||
(15.) Gnas | 0:11 | Wildon (3.) | ||||
(7.) Lebring | 4:0 | Frauental (16.) | ||||
(4.) SC Kalsdorf | 6:0 | FC Gamlitz (9.) | ||||
(1.) SV Tillmitsch | 2:2 | Hartberg II (2.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 5/7/247:00 PM | ||||||
(7.) Fehring | 1:1 | SC Kalsdorf (5.) | ||||
(4.) Lafnitz II | 5:2 | Schladming (12.) | ||||
(16.) Frauental | 1:2 | ASK Köflach (6.) | ||||
(15.) Gnas | 0:3 | Fürstenfeld (8.) | ||||
(10.) Ilz | 1:1 | Bruck/Mur (14.) | ||||
(2.) Hartberg II | 2:0 | Lebring (9.) | ||||
(11.) FC Gamlitz | 0:2 | SV Tillmitsch (1.) | ||||
(3.) Wildon | 2:1 | Heiligenkreuz (13.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/10/247:00 PM | ||||||
(14.) Bruck/Mur | 2:4 | Wildon (2.) | ||||
(9.) Fürstenfeld | 4:5 | Frauental (16.) | ||||
(10.) Heiligenkreuz | 4:1 | Gnas (15.) | ||||
(13.) Schladming | 0:1 | Ilz (8.) | ||||
(7.) ASK Köflach | 3:3 | Hartberg II (3.) | ||||
(1.) SV Tillmitsch | 1:2 | Fehring (6.) | ||||
(4.) SC Kalsdorf | 2:1 | Lafnitz II (5.) | ||||
Sat 5/11/245:00 PM | ||||||
(11.) Lebring | -:- | FC Gamlitz (12.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/17/247:00 PM | ||||||
Fehring | -:- | Lebring | ||||
Gnas | -:- | Bruck/Mur | ||||
FC Gamlitz | -:- | ASK Köflach | ||||
Ilz | -:- | SC Kalsdorf | ||||
Heiligenkreuz | -:- | Fürstenfeld | ||||
Wildon | -:- | Schladming | ||||
Sat 5/18/245:00 PM | ||||||
Hartberg II | -:- | Frauental | ||||
7:00 PM | ||||||
Lafnitz II | -:- | SV Tillmitsch |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/24/247:00 PM | ||||||
Fürstenfeld | -:- | Hartberg II | ||||
Schladming | -:- | Gnas | ||||
ASK Köflach | -:- | Fehring | ||||
Frauental | -:- | FC Gamlitz | ||||
Bruck/Mur | -:- | Heiligenkreuz | ||||
Lebring | -:- | Lafnitz II | ||||
SV Tillmitsch | -:- | Ilz | ||||
SC Kalsdorf | -:- | Wildon |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/31/247:00 PM | ||||||
Fehring | -:- | Frauental | ||||
Heiligenkreuz | -:- | Schladming | ||||
Gnas | -:- | SC Kalsdorf | ||||
Wildon | -:- | SV Tillmitsch | ||||
Lafnitz II | -:- | ASK Köflach | ||||
Ilz | -:- | Lebring | ||||
FC Gamlitz | -:- | Hartberg II | ||||
Bruck/Mur | -:- | Fürstenfeld |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 6/7/247:00 PM | ||||||
ASK Köflach | -:- | Ilz | ||||
Hartberg II | -:- | Fehring | ||||
SC Kalsdorf | -:- | Heiligenkreuz | ||||
Schladming | -:- | Bruck/Mur | ||||
SV Tillmitsch | -:- | Gnas | ||||
Fürstenfeld | -:- | FC Gamlitz | ||||
Lebring | -:- | Wildon | ||||
Frauental | -:- | Lafnitz II |